E-İmza Gebze | ADL Bilişim Teknolojileri

E-İmza Kullanım Alanları

Elektronik imzanın en yaygın kullanım alanları; UYAP, KEP, MERSİS, E-ÇED, TİTUBB, SAVTAG E-NOTA, E-REÇETE, SGK E-Haciz, EKAP, E-Tebligat Gümrük işlemleri ve daha birçok e-devlet projesinde kullanılmaktadır.

EKAP

Açılımı Elektronik Kamu Alımları Platformu olan EKAP sistemi; kamu kurum ve kuruluşlarının internet aracılığıyla ihale bildirimlerinin ve ihalelerin yayınlandığı platformdur. İhaleler hakkında detaylı bilgilere EKAP sistemi üzerinden online olarak her zaman her yerden ulaşmak mümkündür. Detaylı ihale dokümanlarına E-imza ile EKAP sistemine giriş yapılarak ulaşabilir.

UYAP

Adli makamda personeller arasında anlık belge alıp göndermeyi sağlayan Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) POLNET, MERNİS ve TAKBİS ile entegrasyonu sağlanmıştır. Bu sayede istenilen bilgilere hızlı bir şekilde ulaşılmaktadır.Ayrıca avukatlar için olan versiyonun da internet üzerinden dava dosyaları incelenebilmekte, yeni dava açma ve ödemeleri yapılabilmektedir.Uyap hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

MERSİS

Bu sistem aracılığıyla; şirketler kuruluş, değişiklik işlemlerinin yanında sözleşme hazırlama, sorgulama işlemlerini harç ve diğer tüm ödemeleri, bildirim ve tescillerin ilan edilmesi işlemlerini gerçekleştirilebilmektedir. MERSİS’te giriş yapmak için Elektronik imza şarttır.

KEP

Kayıtlı Elektronik Posta’nın kısaltılmışı olan KEP e-posta hizmetlerinin yanında her türlü ticari, hukuki ve belge transferlerinde güvenirliliği sağlamıştır. KEP ile alıcı ve gönderici bilgileri, gönderi zamanı, iletilme zamanı ve içerik bütünlüğünü yani değişiklik yapılmadığını kesin olarak belirler. KEP hukuken delil olarak kullanılabilmektedir.

E-Tebligat

Eski yöntemle gönderilen tebligatların gerekli adreslere ulaşması uzun zaman almaktaydı. E-tebligat E-imza ve KEP ile beraber kullanılmaktadır. Adalet Bakanlığı tarafından e-tebligat 29 Haziran 2015 tarihinden itibaren zorunlu hale gelmiştir.

TİTUBB

Sağlık Bakanlığı öncülüğünde gerçekleşen bu projede asıl amaç tıbbi cihaz satan, satın alan ve kullananları sanal bir ortamda bir araya getirmektir.

[email protected]

Mail Destek

05010094467

Whatsapp Destek Hattı

0501 009 44 67

Hafta içi 09:00-18:00

Bizi Arayın!